O nas

Marka ALGA pojawiła się na polskim rynku w 2011 r. Zajmujemy się produkcją sprzętu elektronicznego, a naszą specjalizacją są urządzenia GPS. Naszą działalność rozpoczynaliśmy jako importer urządzeń Wayteq, które dystrybuowaliśmy na terenie Polski wraz z oprogramowaniem stworzonym przez Zespół Programistów ALGA. W związku z dużym zainteresowaniem naszymi produktami i zainstalowanym w nich intuicyjnym, prostym w obsłudze oprogramowaniu postanowiliśmy rozpocząć produkcje własnych urządzeń nawigacyjnych.

Przy tworzeniu Naszych urządzeń szczególny nacisk kładziemy na wygodę i bezpieczeństwo naszych klientów. Oferowane przez nas modele stają się coraz bardziej funkcjonalne. W ślad za tym staramy się rozwijać również nasze oprogramowanie. W celu lepszego dopasowania oprogramowania ALGA do potrzeb naszych klientów utworzyliśmy dział wparcia, w zakładce KONTAKT nasi klienci mogą pozostawić informacje jakie rozwiązania mogą poprawić wartości użytkowe naszych produktów. Opinie i potrzeby wskazane tam przez Klientów mają istotny wpływ na tworzone przez nas aktualizacje oprogramowania dostępne w dziale wsparcia technicznego.

W czasie gdy na rynku komunikacyjnym wciąż rośnie liczba aut, przy jednoczesnym słabym rozwoju infrastruktury staramy się zapewnić naszym klientom szybki i wygodny dojazd do celu. Rozwijając nasze produkty zadecydowaliśmy więc, że technologia TMC nie może pozostawać już tylko opcją, a powinna być już standardem. Postępujący rozwój technologii ostrzegania o korkach nie jest dla nas jednak zadowalający toteż wraz z wprowadzeniem na rynek naszego najnowszego produktu zaoferowaliśmy przejściówkę pozwalającą pozyskiwać sygnał komunikatów TMC za pomocą anteny samochodowej. Nasze testy dowiodły, iż rozwiązanie to pozwala na sprawne wykorzystanie tej technologi na teranie Naszego kraju, co dla wielu konkurencyjnych urządzeń jest problemem ze względu na słaby sygnał.